Araştırma


Piri Keşif Aracı


Piri, araştırmacı, öğrenci ve akademisyenler için araştırılmakta olan konular hakkında pek çok veri tabanı üzerinde arama yaparak sonuçları analiz ederek listeler. Yapay zekâ desteğiyle birlikte modern arama algoritmalarıyla, alakalı içerikleri bulmayı amaçlar. Rumeli Üniversitesi ve abone olduğu veri tabanlarının tek elden araştırılabilmesine olanak sağlayarak, kolay, hızlı kısaca kullanıcı dostu bir arama imkanı sunar. 


VETİS -  Kampüs Dışı Erişim Sistemi

Ulusal veya uluslararası elektronik veri tabanlarına, kampüs dışından, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayan bir araçtır. 

Erişim İçin;

1- VETİS ana sayfa üzerinden Sisteme Giriş Yap / Kayıt Ol butonuna basarak gelen ekranda daha önceden kayıtlı iseniz, kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açıp kullanıma başlayabilirsiniz.

2-Üniversitemizdeki öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak aktif hale getirilmiş olup,

Mail adresi: a[email protected]

Şifre: TC Kimlik No.

3- Kaydınız yoksa Kayıt Ol sekmesinden gerekli bilgileri doldurarak kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra, sistem tarafından kurumsal mail adresinize gönderilecek aktivasyon linkine tıklayarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sisteme kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp kullanıma başlayabilirsiniz.


KATALOG TARAMA

Kütüphane kataloğumuz; Koleksiyonumuzda bulunan yayınların sınıflama bilgilerini ve detaylı bibliyografik verilerini içerir. Kampüs içinden ve dünyanın herhangi bir yerinden kütüphanemizin sahip olduğu kaynaklar üzerinde araştırma yapılmasını sağlar.


Designneuro